AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

NU'EST pentru Vogue Girl Magazine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Shin Kyung Mi
Administrator
Administrator

Woni : 3196
Data de inscriere : 30/11/2011
Varsta : 20
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: NU'EST pentru Vogue Girl Magazine   Dum Apr 29, 2012 11:38 am

‎[INTERVIEW] NU’EST Vogue Girl Magazine Interview

Q.) Care sunt lucrurile care s-au schimbat cel mai mult de la debutul vostru?

*JR*: Raspunsurile din partea fanilor s-au schimbat radical. Inainte oamenii ne vedeau deoarece eram pe aceeasi scena cu After School Sunbaes, dar acum avem " propria noastra scena". (V.G. Ati primit foarte mult sprijin de la fani inca dinaintea debutului, nu-i asa??) Am fost foarte surprinsi deoarece fanii ne strigau numele in pauzele din cantec. La un moment dat aproape ca am uitat coregrafia!

Q.) Au trecut 10 zile de la debutul vostru (cand a fost realizat interviul) . Cand v-ati simtit cei mai mandri in aceasta scurta perioada de timp(dupa debut)?

*Aron*:Dupa debut.

*Baekho*: Cand am avut fanmeeting!

*Ren*: Cand am vazut-o pe mama.

Q.) Sunteti in mijlocul promovarilor single-ului vostru de debut ‘Face’. Versurile sunt despre violenta in scoala, sunteti deacord cu versurile?

*JR* Bineinteles, deoarece si noi suntem adolescenti.

*Ren*: Chiar daca nu o putem spune in mod direct, sper ca oamenii se ingrijoreaza de violenta in scoli atunci cand asculta Face.

*Minhyun*: Sper ca mai multi oameni sa realizeze aceasta problema si sper ca nu va mai fi violenta in scoala.

Q.) Am auzit ca ati aplicat mesajul versurilor si in coregrafie. Cred ca ati exersat foarte mult performanta cu scaunele.

*Baekho*:Daca am face o gresala in timp ce am invarti scaunele am putea cadea impreuna;Spre exemplu, cand Ren a facut o gresala a cazut impreuna cu scaunul lui JR care era in fata.Continuam sa exersam impreuna ca un grup.

*JR*: Dar, atata timp cat transmitem mesajul dansului asa cum trebuie, restul merge asa ca nu trebuie sa ne ingrijoram.Cu totii avem personalitati diferite asa ca, atunci cand dansam, fiecare are un ritm ( o vibratie) putin diferite.

Q.) Urmatorul single de pe album ‘I’m Sorry’are o atmosfera total diferita de cea din Face

*JR*:Este un cantec care are imaginea noastra inversata. Desi este o balada ne este greu sa o comparam cu ritmul puternic din ‘Face’ asa ca oamenii pot asculta vocile noastre diferite.

Q.) Aron si JR su scris versurile ‘NU, Establish, Style, Tempo’?

*JR*: Amandurora ne place sa facem rapp. Ascultam ‘MR’ si Hyung (Aron) a scris versurile in engleza in timp ce eu am scris in hangeul. Asa am conceput versurile.

Q.)Care este genul muzical pe care il ascultati deobicei?

*Minhyun*R&B Soul.

*Baekho*Hip Hop.

*Aron*R&B Soul si Jazz.

*Ren*Imi plac toate genurile.

*JR*:Deoarece imi place sa dansez, de regula ascult cantece up-beat. Uneori, conectez iPod si ascult muzica tare. Daca se aude o melodie placuta, voi intreba mai multe despre acel cantec. Antrenorul nostru vocal nu numai ca ne da sa ascultam cantecul dar ne mai da sa ascultam si celelalte cantece ale aceluiasi cantaret. Apoi, el ne pune sa exersam cantecul.

Q.) JR este din Kangreung, Ren si Minhyun sunt din Busan, Baekho este din Jejudo, iar Aron este din LA. Exista momente in care vorbiti cu accente din limbile voastre natale si pare o limba straina?

*Minhyun*Aron hyung a invatat cateva dintre accentele oraselor noastre (Rade). (V.G. Accentul lui Ren este putin cam prea evident. Dar Baekho nu isi foloseste accentul din Jejudo.)

*Ren*U..uneori , o fac. Dar, Am..am rezolvat asta!

*Minhyun*:Daca Baekho incepe sa vorbeasca cu accentul din Jejudo accent nu mai putem intelege ceea ce spune.Accentul din Jejudo e ca o limba straina.

Q.)A incercat Aron sa isi imbunatateasca aptitudinile la coreeana? Inaintea acestui photo am distribuit un memo cu o intrebare iar el a raspuns ‘첫 방상’ (Chot Bangsang) in loc de ‘첫 방송’ (Chot Bangsong/1 live/Debut Stage).

*Aron*Ah, Scuze! De ce am facut asta? (Toata lumea rade). Da, am imbunatatit multe.

*Minhyun*Cand Hyung a venit in Coreea, nu putea vorbi in coreeana. Stia doar sa spuna “응” (Eung/Okay), “알았어” (Arasso/Am inteles), “Da”.

*Aron* Nu doar limba, dar si cultura imi este straina.

*Minhyun*Am curatat casa impreuna cu totii (exceptandu-l pe Aron) , la inceputul acestui am. Hyung facea un dus. Cand l-am intrebat “Hyung, ce faci?” el a raspuns “Fac un dus….?” (Rade).

*Aron*Nu stiam asta, Serios!

Translation Credits: thenuest via Elite-Rebels
Traducerea in romana: Shin Kyung Mi@ Pledis Ro

♥-♥-♥-♥-♥-♥-♥-Afterschool-♥-♥-♥-♥-♥-♥-♥
Sus In jos
http://www.xschains.blogspot.com
Ana
Administrator
Administrator

Woni : 668
Data de inscriere : 31/12/2011
Localizare : Bacau

MesajSubiect: Re: NU'EST pentru Vogue Girl Magazine   Lun Apr 30, 2012 11:49 pm

Multumim pentru traducere!E mult mai comod sa poti citi interviul in romana,nici nu stiu cand ai timp sa traduci atatea.
Cat despre interviul in sine nici nu stiu ce sa spun,imi place foarte mult cum au raspuns baietii la intrebari.

Sus In jos
Alexandra REN
Necunoscut
Necunoscut

Woni : 5
Data de inscriere : 07/06/2012

MesajSubiect: Re: NU'EST pentru Vogue Girl Magazine   Joi Iun 07, 2012 11:17 am

Shin Kyung Mi a scris:

*Ren*: Cand am vazut-o pe mama.
awwwwwww :o3
Sus In jos
Shin Kyung Mi
Administrator
Administrator

Woni : 3196
Data de inscriere : 30/11/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: NU'EST pentru Vogue Girl Magazine   Sam Iun 09, 2012 6:49 am

Ana: nici eu nu prea stiu cand am timp sa traduc.

Alexandra: si mie mi s-a parut foarte draguta faza cu mama

Sus In jos
http://www.xschains.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: NU'EST pentru Vogue Girl Magazine   

Sus In jos

NU'EST pentru Vogue Girl Magazine
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte viza pentru Romania(reintregirea familiei)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Nu'est :: Nu'est :: Noutati-
Mergi direct la: